ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6332049
*
nr 633 2049
Spegel
Björk, höjd: 78
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2010
kl 19:45:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 10:59:52
1
300 kr
4/4 21:31:50
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 633 2049
Spegel
Björk, höjd: 78
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/4 10:59:52 | 1 | 300 kr |
| 4/4 21:31:50 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



